Asset Publisher Asset Publisher

sadziMY

 Po raz kolejny Nadleśnictwo Brzózka wzięło udział w akcji #sadziMY.

18 września br. pod siedzibą Nadleśnictwa, Leśnicy rozdawali chętnym osobom sadzonki drzew. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy drzewka świerka, modrzewia, brzozy oraz grabu.

Inicjatorem ogólnopolskiej akcji był prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, sadził młode drzewka na terenie Nadleśnictwa Lipusz.

Do Nadleśnictwa zgłosiło się kilka osób, które chętnie pobrały młode drzewka. Pierwsi chętni odwiedzili nas tuż po rozpoczęciu akcji, a zainteresowanie sadzonkami trwało do końca dnia. Przy stoisku z sadzonkami można było porozmawiać z Leśnikami, poradzić się w kwestii wyboru gatunku sadzonki oraz miejsca i techniki jej posadzenia. 

 

Największe zainteresowanie sadzonkami wykazały dzieci z Przedszkola w Gronowie.

Tuż po wyzbieraniu wszelkich śmieci, w związku z akcją Sprzątania Świata, wspólnie na terenie przedszkola posadziliśmy kilka drzew.

Najmłodsi uważnie słuchali o gatunkach drzew, które dla nich przygotowaliśmy, a później chętnie pomagały podczas sadzenia.

            Na koniec porozmawialiśmy o pielęgnacji posadzonych drzewek a Przedszkolaki obiecały, że będą się nimi opiekować najlepiej jak potrafią.

 

Tekst i zdjęcia: Marta Marecik