Lista aktualności Lista aktualności

Sukces funkcjonariuszy Straży Leśnej z Brzózki

Kilka dni temu podczas rutynowego patrolu na terenie Leśnictwa Szczawno, funkcjonariusze Straży Leśnej zlokalizowali dwa pniaki pochodzące prawdopodobnie z nielegalnego wyrębu.
Wspólnie z miejscowym Leśniczym i Podleśniczym ustalono, że w tym miejscu nie były prowadzone żadne prace leśne oraz zlokalizowano kolejne miejsca nielegalnego wyrębu. Zaniepokojeni funkcjonariusze zintensyfikowali patrole w okolicach miejscowości Szczawno, nie wiedząc jeszcze, że przyłapią złodzieja na gorącym uczynku.

W godzinach popołudniowych, kilka minut po godzinie 17:00, jeden ze Strażników Leśnych usłyszał w oddali charakterystyczny dźwięk silnika pilarki spalinowej. Dzięki temu Strażnicy udali się w tym kierunku. Tuż przed godziną 18:00 zauważyli samochód poruszający się po terenie leśnym, który postanowili skontrolować. Mężczyzna kierujący pojazdem Citroen C15 przewoził w przestrzeni ładunkowej oraz pasażerskiej drewno bez dokumentu zakupu. W wyniku czynności kontrolnych kierowca przyznał się do nielegalnej wycinki drzew, wskazując dokładnie miejsca kradzieży.

Strażnicy Leśni po oględzinach terenu, potwierdzili kradzież drewna z terenów leśnych i  nie należących do Lasów Państwowych. Wezwano na miejsce Policję, która przejęła sprawę i od tego momentu prowadzi czynności wyjaśniające. Ilość oraz wartość nielegalnie pozyskanego drewna zostanie ustalona w toku postępowania.