Lista aktualności Lista aktualności

Obchody 95-lecia Lasów Państwowych

26 listopada br. w siedzibie Nadleśnictwa Brzózka odbyła się narada okolicznościowa z okazji 95-lecia Lasów Państwowych. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Samorządów, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji oraz Szkół i Przedszkoli.

Zaproszonych gości powitał Nadleśniczy Nadleśnictwa Brzózka Piotr Świder, a następnie zaprezentował krótki film wprowadzający, który nawiązywał do historii Lasów Państwowych, począwszy od zakończenia I Wojny Światowej aż do czasów obecnych.

Kolejnym punktem programu była prezentacja multimedialna na temat Lasów Państwowych. Ukazano tam szereg działań prowadzonych Lasy oraz pokrótce przedstawiono ważniejsze projekty i inwestycje.

Punktem kulminacyjnym była prezentacja multimedialna dotycząca Nadleśnictwa Brzózka. Przybliżyliśmy Naszym gościom czym na co dzień  się zajmujemy, z jakimi problemami się spotykamy, przedstawiliśmy działania z zakresu ochrony przyrody, ochrony oraz hodowli lasu a także edukacji przyrodniczo-leśnej.

Pod koniec spotkania wywiązała się dyskusja, każdy zgromadzony mógł się wypowiedzieć, a także znaleźć odpowiedź na nurtujące pytania.

Dla Naszych szanownych gości przygotowaliśmy upominki w postaci przetworów oraz wyrobów mięsnych marki Dobre z Lasu.

Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie, wysłuchanie oraz dyskusję na temat Lasów Państwowych i Nadleśnictwa Brzózka.

 

 

Tekst: Marta Marecik